Dni Ziemi

Łukasz Drążewski, 11.04.2016

Niestety w tym roku nasze stowarzyszenie nie przeprowadzi akcji sprzątania rzeki. Kto jednak miałby ochotę wziąć udział w sprzątaniu innych rzek to w naszej okolicy będzie miał do tego kilka okazji.

 

Czysta Przemsza

Jeśli nie sprzątamy Białej Przemszy to może warto wybrać się nad Przemszę. Właśnie w Chełmku nad Przemszą odbędzie się wielkie sprzątanie brzegów rzeki.  Sprzątanie zaplanowane jest na piątek 15 kwietnia w godzinach 10-18. Miejsce zbiórki: Chełmek, okolice kładki przy ulicy Bolesława Chrobrego.

Organizatorzy  czyli Klub Miłośników Ziemi Chełmeckiej, zapewniają rękawiczki, worki na śmieci i gorącą herbatę. Zapisy i szczegółowe informacje dostępne są pod adresem moksir@chelmek.pl oraz pod numerem telefonu 601 661 771.

 

VII Wielkie Sprzątanie rzeki Rudy

Tydzień później, 23 i 24 kwietnia, odbędzie się natomiast sprzątanie rzeki roku 2015 czyli Rudy. Akcja ta przeprowadzona zostanie już po raz siódmy. Dodatkową atrakcją sprzątania ma być spływ kajakowy, gorący posiłek, a także zaplanowany na koniec koncert zespołu Chwila Nieuwagi jako prolog festiwalu Wierszogranie nad Rudą. Sprzątanie odbędzie się zarówno w Rybniku jak i w Kuźni Raciborskiej. Szczegółowy plan imprezy znajduje się na stronie Starostwa Powiatowego w Rybniku.

 

Przyjaciele Raby zapraszają

W niedzielę 17 kwietnia, jeżeli pogoda dopisze, Przyjaciele Raby zapraszają na sprzątanie swojej rzeki. Spotykanie tradycyjnie rozpocznie się na parkingu przy szkole w Dobczycach  o godzinie 10:00 a zakończy przy plaży na ujściu Krzyworzeki.

 

Sprzątanie rzeki Biała

Tradycyjnie na początku wiosny Renegat Fishing Team z Bielska-Białej organizuje „Wielkie sprzątanie rzeki Białej”. Będzie to już szósta edycja akcji sprzątania. Akcja odbędzie się w sobotę 16 kwietnia. Zbiórkę zaplanowano o godzinie 9.00 na parkingu przy bielskim Ratuszu. Jak co roku organizatorzy zbiórki zapewniają rękawice ochronne oraz worki na śmieci.

 

Sprzątanie Skawy i Wisły

Sprzątanie połączone ze spływem kajakowym odbędzie się również na rzekach Skawa i Wisła. Akcja zaplanowana została na dwa dni: 23 i 24 kwietnia.

Pierwszego dnia (23 kwietnia) kajakarze spotkają się o 11.00 w Wadowicach . Stamtąd popłyną Skawą do Woźnik, po drodze zbierając odpady z brzegów rzeki. Na miejscu będzie na nich czekał ciepły posiłek, a potem zostaną odwiezieni do Wadowic.

24 kwietnia uczestnicy akcji zbiorą się o 11.00 przy promie w Spytkowicach, skąd popłyną z nurtem Wisły do Brzeźnicy.

Osoby zainteresowane udziałem w akcji proszeni są o rezerwację kajaków pod nr telefonu: 608 093 166. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zostaw swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *