Tarliska, inkubatory, i inne prace -

Forum ogólnodostępne na temat Białej Przemszy, jej dopływów, stowarzyszenia. Czytają wszyscy, piszą tylko zarejestrowani. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
boberek

Re: Tarliska, inkubatory, i inne prace -

Postautor: boberek » 28 lip 2017, 11:13

Jest ktoś chętny do pracy na KII ,dwa razy w tym sezonie wykosiłem i raz wyplewiłem strumień z zielska ale tradycyjnie zarasta możemy to zrobić dopiero na odłowy ale wtedy zielsko będzie po uszy .Czekam na opinie i propozycje.Czy ktoś wie gdzie pracuje kosa spalinowa zakupiona z funduszy SPBP.

Awatar użytkownika
bronek

Postautor: bronek » 31 lip 2017, 18:48

Jestem pewien, ze ten kto wie, bezzwlocznie odezwie sie na forum.
Jak to nastapi to bede sie mogl umowic na jakis konkretny termin bo mam troche wolnego czasu w calym sierpniu wiec chetnie pomoge.
Pzdr.
Bronek

Awatar użytkownika
drazewski

Postautor: drazewski » 06 sie 2017, 21:30

Pod koniec września lub też na początku października planujemy przeprowadzić akcję czyszczenia tarliska pstrąga. Miejsce - tarlisko na Rudach. Dokładna data będzie określona ok dwa tygodnie przed akcją gdyż chcemy ją przeprowadzić tuż przed samym tarłem. Dlatego też jeśli pogoda będzie bardzo dobra i wrzesień będzie ciepły to akcję przenosimy na początek października.
Prace będą wykonywane ręcznie, im więcej rąk do pracy tym lepszy będzie efekt.
Cel prac:
1. Przekonajmy się czy czystsze tarlisko to więcej ryb na tarlisku,
2. Czy pstrągi będą wybierać miejsca oczyszczone czy też nie,
3. Czy sposób czyszczenia jest dobry, trudny/łatwy, czy warto takie akcje prowadzić szerzej...
4. Sprawdźmy ilu nas jest - czy zainteresowanie tym tematem i w ogóle pstrągami w BP nie umarło całkowicie

Kiedyś już wrzucałem tutaj link do filmu gdzie opisany jest pokrótce sposób czyszczenia tarliska (po angielsku).

Awatar użytkownika
bronek

Postautor: bronek » 08 sie 2017, 8:39

Co z ta kosa spalinowa bo chce z Jackiem kosic?
Pzdr.
Bronek

Awatar użytkownika
boberek

Postautor: boberek » 08 sie 2017, 12:54

Z braku kosy postanowiłem wyjechać w góry i łapę se pstrągi na Dunajcu dzisiaj 4 szt.i widziałem jak buszowała głowatka.

Awatar użytkownika
krupin

Postautor: krupin » 10 sie 2017, 20:12

Boberek a głowatkę widziałeś na OS czy gdzieś na otwartej wodzie?
A no i na to czyszczenie tarliska na Rudach jak będę czasowodostępny to chętnie podjadę.

Awatar użytkownika
boberek

Postautor: boberek » 11 sie 2017, 9:48

Głowatka buszowała trochę powyżej wyspy z pawiem a pstrągi łowię na torze kajakowym. Na wieczór roi się jętka i można by spróbować na suchara bo dosyć fajnie zbierają . Wczoraj nad Szczawnicą przeszła burza z gradobiciem i woda w Dunajcu nie nadaje się do wędkowania.

Awatar użytkownika
bronek

Postautor: bronek » 12 sie 2017, 21:08

Pytanie do Zarzadu: Gdzie jest kosa? Chyba ktos odpowiada za mienie Stoearzyszenia. Jesli sie myle to prosze wyprowadzic mnie z bledu
Pzdr.
Bronek

Wróć do „Główne”