Tarliska, inkubatory, i inne prace -

Forum na temat Białej Przemszy: przyroda, wędkarstwo, ryby, Stowarzyszenie Przyjaciół Białej Przemszy. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
boberek

Re: Tarliska, inkubatory, i inne prace -

Postautor: boberek » 28 lip 2017, 11:13

Jest ktoś chętny do pracy na KII ,dwa razy w tym sezonie wykosiłem i raz wyplewiłem strumień z zielska ale tradycyjnie zarasta możemy to zrobić dopiero na odłowy ale wtedy zielsko będzie po uszy .Czekam na opinie i propozycje.Czy ktoś wie gdzie pracuje kosa spalinowa zakupiona z funduszy SPBP.

Awatar użytkownika
bronek

Postautor: bronek » 31 lip 2017, 18:48

Jestem pewien, ze ten kto wie, bezzwlocznie odezwie sie na forum.
Jak to nastapi to bede sie mogl umowic na jakis konkretny termin bo mam troche wolnego czasu w calym sierpniu wiec chetnie pomoge.
Pzdr.
Bronek

Awatar użytkownika
drazewski

Postautor: drazewski » 06 sie 2017, 21:30

Pod koniec września lub też na początku października planujemy przeprowadzić akcję czyszczenia tarliska pstrąga. Miejsce - tarlisko na Rudach. Dokładna data będzie określona ok dwa tygodnie przed akcją gdyż chcemy ją przeprowadzić tuż przed samym tarłem. Dlatego też jeśli pogoda będzie bardzo dobra i wrzesień będzie ciepły to akcję przenosimy na początek października.
Prace będą wykonywane ręcznie, im więcej rąk do pracy tym lepszy będzie efekt.
Cel prac:
1. Przekonajmy się czy czystsze tarlisko to więcej ryb na tarlisku,
2. Czy pstrągi będą wybierać miejsca oczyszczone czy też nie,
3. Czy sposób czyszczenia jest dobry, trudny/łatwy, czy warto takie akcje prowadzić szerzej...
4. Sprawdźmy ilu nas jest - czy zainteresowanie tym tematem i w ogóle pstrągami w BP nie umarło całkowicie

Kiedyś już wrzucałem tutaj link do filmu gdzie opisany jest pokrótce sposób czyszczenia tarliska (po angielsku).

Awatar użytkownika
bronek

Postautor: bronek » 08 sie 2017, 8:39

Co z ta kosa spalinowa bo chce z Jackiem kosic?
Pzdr.
Bronek

Awatar użytkownika
boberek

Postautor: boberek » 08 sie 2017, 12:54

Z braku kosy postanowiłem wyjechać w góry i łapę se pstrągi na Dunajcu dzisiaj 4 szt.i widziałem jak buszowała głowatka.

Awatar użytkownika
krupin

Postautor: krupin » 10 sie 2017, 20:12

Boberek a głowatkę widziałeś na OS czy gdzieś na otwartej wodzie?
A no i na to czyszczenie tarliska na Rudach jak będę czasowodostępny to chętnie podjadę.

Awatar użytkownika
boberek

Postautor: boberek » 11 sie 2017, 9:48

Głowatka buszowała trochę powyżej wyspy z pawiem a pstrągi łowię na torze kajakowym. Na wieczór roi się jętka i można by spróbować na suchara bo dosyć fajnie zbierają . Wczoraj nad Szczawnicą przeszła burza z gradobiciem i woda w Dunajcu nie nadaje się do wędkowania.

Awatar użytkownika
bronek

Postautor: bronek » 12 sie 2017, 21:08

Pytanie do Zarzadu: Gdzie jest kosa? Chyba ktos odpowiada za mienie Stoearzyszenia. Jesli sie myle to prosze wyprowadzic mnie z bledu
Pzdr.
Bronek

Awatar użytkownika
drazewski

Postautor: drazewski » 27 sie 2017, 22:58

Byłem wczoraj na miejscu planowanych prac. Tarlisko wygląda jak zwykle, wiele się nie zmieniło. Mamy więc kamienne bystrze powyżej którego znajduje się odcinek zapiaszczony, ale nie na tyle żeby nie można go było oczyścić. Zarówno z prawej jak i lewej strony rzeki, przy brzegach, jest wyraźnie widoczny kamień, którym zajmiemy się podczas prac. Postaramy się go rozluźnić i odmulić.

Dobrze byłoby zabrać ze sobą jakiegoś rodzaju brechy, motyki oraz solidne grabie.

O dokładnym terminie prac poinformujemy wkrótce.

Wróć do „Ogólnodostępne”