grodzenie, kolektory, śmieci - Inwentaryzacja

Forum na temat Białej Przemszy: przyroda, wędkarstwo, ryby, Stowarzyszenie Przyjaciół Białej Przemszy. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
grzegorz pientek pietka

O:grodzenie, kolektory, śmieci - Inwentaryzacja

Postautor: grzegorz pientek pietka » 13 paź 2013, 16:55

Jestem przekonany że sprawa znajdzie rozwiązanie.

k.massa

Postautor: k.massa » 13 paź 2013, 17:18

W tym tygodniu porozmawiam z moim znajomym Marianem M. właścicielem terenu , uświadamiając go o błędzie jaki popełnił zapewne nieświadomie, przypominam że Sławków to wieś a na peryferiach zwanych Chwalibowskie czas zatrzymał się w średniowieczu

Poinformuję kolegów o rezultacie rozmów , nie może być inny jak zadowalający dla nas

Pozdrawiam

km

k.massa

Postautor: k.massa » 14 paź 2013, 17:23

Informuję kolegów :

1) "Siatka kłusownicza" leżała wg opinii Mariana M. na brzegu pomiędzy BP a wykopaną dziurą , w której to właściciel terenu zapuścił płocie . Służyła do zabawy dzieciom , które to dzieci próbowały wyłowić wspomniane wcześniej płocie z dziury. Właściciel terenu Marian M. zdziwiony był jej zniknięciem podejrzewając kogoś o kradzież.

NIE MAM NAJMNIEJSZYCH PODSTAW ŻEBY W TO NIE WIERZYĆ ZNAJĄC OD LAT TEGO CZŁOWIEKA. POZA TYM LOGIKA POPYCHA MNIE W KIERUNKU DOMNIEMANIA NIEWINNOŚCI

2) Ogrodzenie terenu aż po samo lustro wody to fakt, zbudowane zostało aż po samą wodę w celu uniemożliwienia dostępu lisów i bezpańskich psów zjadających kury na wolnym wybiegu, fakt że mogło być zamknięte od strony linii brzegowej .....ale nie zostało
3) Stwierdzenie , że furtka jest wyłącznie od strony Okradzionowa [u]to nie prawda[/u] są po obu stronach przymknięte zaledwie zarzuconym na słupek okrągłym drucikiem (patrz foto).
4) Kolorowa tabliczka z podobizną psa na brzozie i furtce to blef ze strony właściciela mający odstraszać nastoletnich złodziei narzędzi ulokowanych w stodole. Właściciel posiada jedynie psa wielkości wiewiórki w dodatku uwiązanej na łańcuchu od str. podwórza , zapewnia że innego mieć nie zamierza odpowiadając tym samym za bezpieczeństwo wędkarzy przechodzących przez jego teren.
5) Marian M. nie ma nic przeciwko przechodzeniu przez jego posesje, mało tego zbudował te 2 furtki własnie w tym celu - specjalnie dla wędkarzy z którymi lubo pogawędzić
6) Właściciel został przeze mnie uświadomiony o nieprawidłowości jego poczynań sprzecznych z prawem wodnym i jest skłonny odstąpić od tego co uczynił zmieniając postać rzeczy - a dokładniej siatki

Wnioskuję o ;
- ZASTANOWIENIE SIĘ CZY AUTENTYCZNA DOBRA WOLA TEGO CZŁOWIEKA NAWET JEŚLI PRZEDMIOTOWO NIE DO KOŃCA ZGODNA Z PRAWEM NIE ZASŁUGUJE NA AKCEPTACJĘ I ODSTĄPIENIE OD WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI
- ZASTANOWIENIE SIĘ CZY ABY NASZE STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ BP NIE OKAŻE SIĘ W OCZACH MIESZKAŃCÓW WSI STOWARZYSZENIEM NIEPRZYJACIÓŁ CZŁOWIEKA (oczywiście to wyłącznie moja subiektywna opinia)
- ZASTANOWIENIE SIĘ NAD WYMIAREM / KATEGORIĄ TEGO PRZESTĘPSTWA I CZY STAĆ NAS NA ZUŻYCIE ENERGII NA WALKĘ Z TYM PRZYPADKIEM
- POWTARZAM FURTKA ZOSTAŁA WSTAWIONA WYŁĄCZNIE DLA WĘDKARZY I NIE STANOWI ŻADNEGO PROBLEMU Z POKONANIEM JEJ JAKO PRZESZKODY , OSOBIŚCIE WIDYWAŁEM AUTENTYCZNIE ZŁOŚLIWE PRZYPADKI BLOKOWANIA PRZEJŚCIA NAD WODĄ NIESTETY W TYM PRZYPADKU TEGO NIE DOSTRZEGAM

NINIEJSZYM ZE SWEJ STRONY ZAKAŃCZAM PRACĘ NAD TYM FENOMENEM ARCHITEKTURY WIEJSKIEJ POZOSTAWIAJĄC KOLEGOM POD ROZWAGĘ CO DALEJ Z TYM UCZYNIĆ

PRZEPRASZAM ZA NIE ZWIĘZŁOŚĆ MOJEJ RELACJI I POZDRAWIAM

[file name=2.jpg size=66031]http://bialaprzemsza.pl/luk/components/com_joomlaboard/uploaded/files/2.jpg[/file]

Edytowany przez: k.massa, w: 2013/10/14 19:42

k.massa

Postautor: k.massa » 14 paź 2013, 17:29

I JESZCE DRUGA STR.
[img size=433]http://bialaprzemsza.pl/luk/components/com_joomlaboard/uploaded/images/1-994783d69be3e4cf677c1ed64b47ed5b.jpg[/img]

Awatar użytkownika
emem

Postautor: emem » 14 paź 2013, 20:22

Podsumowujac profesjonalną robotę jaką wykonał Krzysztof, moim zdaniem chyba należy sprawę załatwić tak:

1. Sitaka - narzędzie bezdyskusyjnie do likwidacji i po temacie do którego nie należy wracać

2. Ogrodzenie - są bramki, można przejść - podobnie jest w Bośni i niech zostanie - może dać jakąś tabliczkę, że przejście możliwe bez konsekwencji aby obawy, że się łazi po terenie prywatnym nie przeszkadzały w swobodnym przechodzeniu

3. Furtki są z dwóch stron - patrz punkt wyżej.

4. Na tabliczkę z psem jak ktoś będzie chciał mu zwinąć narzędzia to i tak nikt nie zareaguje, więc niech ją ściągnie i powiesi na stodole :)

Jak ktoś ma inne zdanie - niech napisze łaskawie :)

k.massa

Postautor: k.massa » 14 paź 2013, 21:15

Jeżeli reszta kolegów zgodzi się z opinią Marcina, poproszę właściciela terenu o napis na furtkach ;

"PRZEJŚCIE DLA WĘDKARZY , PROSZĘ ZAMYKAĆ ZA SOBĄ "

wstrzymam się jednak z tym do wysłuchania opinii reszty ludzi zainteresowanych.

Powtarzam co już napisałem , [u]człowiek mówił mi dziś[/u] , że furtki zrobił specjalnie dla nas :) , nie szukajcie w nim złych zamiarów ..........nie posiada ich słowo daję.

pozdrawiam

km

wojtek

Postautor: wojtek » 15 paź 2013, 4:24

Nie róbmy problemów. Trzeba żyć z ludźmi :)

mrówka

Postautor: mrówka » 15 paź 2013, 7:37

Jeżeli jest tak jak pisze Krzysiek i można bez żadnego problemu przechodzić przez furtki o każdej porze bez konsekwencji to nie ma o czym dyskutować.

Awatar użytkownika
krupin

Postautor: krupin » 15 paź 2013, 10:13

Jeśli to jest to miejsce o którym myślę (idąc prawą stroną w górę rzeki od mostu na Chwaliboskim) to z ludźmi tam mieszkającymi często rozmawiałem łowiąc i wydawali się całkiem normalnie nastawieni - bez agresji, żadnych pretensji. Choć nie powiem gdybym zobaczył tabliczkę z psem to pewnie bym nie zaryzykował wejścia. Moim zdaniem jak tabliczka zniknie, a bramkami będziemy mogli chodzić to jest to do zaakceptowania.

Wróć do „Ogólnodostępne”