Tarliska, inkubatory, i inne prace -

Forum na temat Białej Przemszy: przyroda, wędkarstwo, ryby, Stowarzyszenie Przyjaciół Białej Przemszy. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
drazewski

Tarliska, inkubatory, i inne prace -

Postautor: drazewski » 01 sie 2013, 15:26

Witam

Próbuję zebrać w formie tabeli i dokładniejszego opracowania wszystkich naszych działaniach i pomysłów niezrealizowanych jeszcze związanych z [b]poprawą warunków tarłowych pstrąga potokowego[/b] w wodach zlewni Białej Przemszy.

W związku z tym proszę o przypomnienie tutaj, bądź na mojego maila gdzie już i co zostało zrobione (to akurat mniejszy problem, to raczej pamiętam) i to co było kiedyś planowane, proponowane, rozważane, ale z różnych powodów nie zostało do tej pory wykonane.

Awatar użytkownika
drazewski

O:Tarliska, inkubatory, i inne prace -

Postautor: drazewski » 03 sie 2013, 20:58

Postanowiłem więc zebrać to wszystko co było już zrobione, z tym co było kiedyś planowane czy choćby dyskutowane na forum. Poprawki i komentarze mile widziane :) [file name=tematy.xls size=33280]http://bialaprzemsza.pl/luk/components/com_joomlaboard/uploaded/files/tematy.xls[/file]

Awatar użytkownika
grzegorz pientek pietka

Postautor: grzegorz pientek pietka » 05 sie 2013, 20:08

Łukasz wiele tu wpisałeś ale pewnie i wiele pomysłów jeszcze było. Koledzy żyją tymi tematami, więc z pewnością lista będzie się powiększać.

Sławkowska Struga – tak naprawdę nie znamy potencjału tego ciurka, a jeśli by był taki jak na pierwszy rzut oka to można zrobić tam wszystko, nawet pstrągi łowić.
Źródliska, wywierzyska powyżej Przymiarek (obok Bukowna) – pytałeś mnie o to. To potencjał jak KI, KII, Okradzionów razem wzięte i pewnie jeszcze ciut zostanie.
Źródliska na Tarnówce. Chyba nigdy o tym głośno nie rozmawialiśmy bo i nie było sensu się nakręcać. I nie myślę tylko o tych w Cieślinie ale i poniżej jazu, źródliska w łąkach.
Warwas – nie wiemy jak na dzień dzisiejszy jego potencjał. Kilka lat u góry funkcjonuje już oczyszczalnia, a sam siurek powinien mieć niezły potencjał na samooczyszczanie.
Był jeszcze z wiosny temat źródeł czy jakichś cieków w okolicy Lasek, gdzie melioranci mieli bagrować . Co się tam stało nie wiadomo, ja nie wiem, ale czytałem że potencjał jest lub był.

Tyle ode mnie na szybko

Awatar użytkownika
drazewski

Postautor: drazewski » 06 sie 2013, 13:19

Super. Fajnie by było jakby więc powiększać i uzupełniać listę. Śmiało. Taka lista przyda się nam w każdej chwili.

Faktycznie o źródliskach i Warwasie zapomniałem.

Awatar użytkownika
jaro
Kontaktowanie:

Postautor: jaro » 16 sie 2013, 10:29

W poniedziałek 19.08 po południu, planujemy co nieco ogarnąć przy inkubatorach.
Koszenie trawy, grabienie i takie tam. Jeżeli są chętni to zapraszam po południu na 17.00
Pozdrawiam Krzysiek

Awatar użytkownika
jaro
Kontaktowanie:

Postautor: jaro » 20 sie 2013, 14:12

Na miejscu stawili się;
Jacek Ziemiański,
Tomek Będkowski,
Zbyszek Jasica,
Podziękowania że Wam się chciało.
Jeszcze co nieco pozostało do zgrabienia. Zapraszam chętnych i niezdecydowanych.
Pozdrawiam Krzysiek

Awatar użytkownika
jaro
Kontaktowanie:

Postautor: jaro » 21 sie 2013, 13:13

30.08 w piątek około godz 8.00-9.00 zostaną przeprowadzone przez Okręg, odłowy kontrolne na Naszych inkubatorach.
Potrzeba 2-3 osoby do pomocy.

W związku z tym, że termin jest bliski;
- trzeba by skończyć porządki i zgrabić to co zostało na KII (2-3 osoby z grabkami). maksymalnie 1 godzina pracy.

Pytanie do wszystkich?

Czy robimy odlowy kontrolne na Okradzionowie?

Jeżeli mamy robić to trzeba również zrobić porządek i wygrabić, aby można rybki w jak największej ilości wyłowić ze strumieni (2-3 osoby z grabkami). maksymalnie 1 godzina pracy.
Pozdrawiam Krzysiek

wojtek

Postautor: wojtek » 21 sie 2013, 13:24

Ja wracam z urlopu 29 sierpnia w czwartek i oczywiscie w piatek rano bede na odlowach. Niestety nie bede mogl uczestniczyc w pracach przygotowawczych.
Ale bylbym zdecydowanie ZA przeprowadzeniem odlowow w Okradzioniwie.
Duzo pstragow tam jest. Mnostwo...
Jeali chcemy tam klasc ikre a zakladam ze chcemy to odlowic koniecznie trzeba to co sie da.

Awatar użytkownika
grzegorz pientek pietka

Postautor: grzegorz pientek pietka » 21 sie 2013, 17:26

jak będzie kto chętny to mogę pograbić i na K i na Okradzionowie

Awatar użytkownika
pavko

Postautor: pavko » 21 sie 2013, 20:24

W niedziele rano będę próbował coś złapać to mogę popracować :D

Wróć do „Ogólnodostępne”