Spotkanie w UM Sławków

Forum na temat Białej Przemszy: przyroda, wędkarstwo, ryby, Stowarzyszenie Przyjaciół Białej Przemszy. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
pitfish

Spotkanie w UM Sławków

Postautor: pitfish » 08 lip 2015, 6:47

Czołem.

Wczoraj byłem na spotkaniu z Burmistrzem Miasta Sławkowa i mam kilka informacji, które jednak będą wymagały od nas nieco większego zaangażowania.

Tematy rozmów były 4.
1. Udostępnienie dla Stowarzyszenia Kanału Walcownia, żeby mieć możliwość zorganizowania łowiska stricte Stowarzyszenia, bez innych współgospodarzy.
2. Uzyskanie dofinansowania i ustalenie lokalizacji wiaty.
3. Uzyskanie dofinansowania na jeszcze jedną kamerę (fotopułapkę).
4. Uzyskanie nowego lokum dla Stowarzyszenia.

Wszystkie te punkty spotkały się z aprobatą Burmistrza.
Co do rozwiązań wygląda to następująco.
ad. 1 Kanał Walcownia - będzie zweryfikowana aktualna umowa i po weryfikacji będziemy mieć informację czy jak i kiedy będzie możliwe przejęcie tej wody. Wola żeby nam ją przekazać - jest.
ad. 2 Wiata to temat, który Burmistrz chce włączyć w koncepcję Parku Linearnego. Pieniądze są na ten cel, czekają. Miasta biorące udział w projekcie muszą tylko do 2016 roku ustalić projekt, co i gdzie ma być wykonane. Wiata ma być jednym z punktów projektu.
ad. 3 Dofinansowanie kamery jest możliwe w miarę szybko. Warunek musimy przedstawić projekt z elementami ekologicznymi gdzie ta kamera będzie miała uzasadnienie (może być z elementami zwiększenia bezpieczeństwa). Projekt musi zawierać część edukacyjną, np warsztaty, wydanie jakiegoś forlderu informacyjnego itp. Do tego kamera. Miasto jest w stanie przeznaczyć na to kilka tysięcy złotych.
ad. 4 Nowe lokum będziemy mieć w nowym budynku w Sławkowie na Młyńskiej 14 (koło MOK). Jedynie będziemy musieli je sami umeblować.

Co dalej i co będziemy musieli zrobić w kolejnych, myślę, osobnych wątkach. Proszę jednak już teraz o przygotowanie się na czas wytężonych działań po wakacjach :)

Awatar użytkownika
bezi

Re: Spotkanie w UM Sławków

Postautor: bezi » 08 lip 2015, 7:48

Piotrze świetne informacje. Idziemy za ciosem. Żeby wszędzie nam się tak układało jak w Slawkowie.

Awatar użytkownika
eust

Re: Spotkanie w UM Sławków

Postautor: eust » 11 lip 2015, 17:45

Podziwiam taką inicjatywę.Koda-fishing.Eugieniusz Stanicki

Wróć do „Ogólnodostępne”