Rybostan Biała Przmsza 023

Forum na temat Białej Przemszy: przyroda, wędkarstwo, ryby, Stowarzyszenie Przyjaciół Białej Przemszy. Zapraszamy do dyskusji!
stichxx
Posty: 19
Rejestracja: 05 maja 2015, 12:25

Re: Rybostan Biała Przmsza 023

Postautor: stichxx » 13 kwie 2017, 20:20

Paweł jak to prawda co piszesz to jakaś masakra.....
Byłem w zeszłym roku jesienią na górnym odcinku widziałem kilka rybek nie dużych.
Lipienie i pstrągi....ale to co piszesz ...
Czy ktoś coś wie w tym temacie ???

Awatar użytkownika
grzegorz pientek pietka
Posty: 180
Rejestracja: 01 sty 1970, 0:00
Lokalizacja: Sławków

Re: Rybostan Biała Przmsza 023

Postautor: grzegorz pientek pietka » 18 kwie 2017, 19:56

Paweł, należy Ci się odpowiedź. I nie będzie ona dotyczyła kto, gdzie i kiedy spustoszył ten odcinek rzeki, bo tego nie wiem.
Fakty są takie że ryb jeszcze na początku sezonu 2015 było zatrzęsienie i można było pokazywać i łowić do bólu! Była progresja i sam zadawałem sobie pytanie czy może być jeszcze lepiej.
Od wielu lat oprócz subiektywnych obserwacji ryb (które raz lepiej raz gorzej widać) najważniejszą obserwacją jest ilość gniazd tarłowych. Myślę tu o odcinku od kładki na Tarnówce koło myśliwego w górę do Cieślina. Tam jesienią gromadziły się setki pstrągów. Ryby na tym odcinku rok do roku odkopywały żwir i usypywały zawsze jak pamiętam ok. 40-50 gniazd. I to jest najlepszy fakt świadczący o ilości pstrągów. Jesienią 2015 tych gniazd, gniazdeczek było że na palcach jednej ręki policzyłem.
Koniec kropka ryby wywiało i pstrągi i lipienie!
Umiemy zrobić, nie umiemy utrzymać! Zresztą nie tylko tego odcinka ale i innych dobrych inicjatyw. Takich przykładów jest więcej. Zawsze znajdzie się ktoś kto uważa że wie i umi lepiej, a lepsze jest wrogiem dobrego.
Odkąd naszą Społeczną Straż Rybacką przy SPBP wchłonął Okręg, to jest przykład niekompetencji i nieskuteczności. Choć z drugiej strony gdy nie ma komu to i sam Krzysiek nie poradziłby!
Utrzymanie, kontrola, prewencja to też kosztuje w dodatku na to też trzeba mieć jakiś pomysł i nie może on wychodzić z Katowic, bo oni tam takiech rzeczy, tematów nie czują.
Przykro mi o tym Tobie pisać, bo choć nie wędkujący miałeś swój udział (również finansowy) większy od większości wędkarzy.
pozdrawiam

pstrag
Posty: 3
Rejestracja: 04 mar 2017, 16:31

Re: Rybostan Biała Przmsza 023

Postautor: pstrag » 06 sie 2017, 13:19

Trzy ładne okonie Sosnowiec Maczki przy ujściu Kanału Szczakowskiego.

Awatar użytkownika
drazewski
Posty: 168
Rejestracja: 01 sty 1970, 0:00
Lokalizacja: Żory

Re: Rybostan Biała Przmsza 023

Postautor: drazewski » 06 sie 2017, 20:56

:) Faktycznie ja też kilka małych okoni złowiłem, będąc ostatnio już na odcinku sosnowieckim. Ponadto widziałem sporo drobnego klenia goniącego za przynętami.


Wróć do „Ogólnodostępne”
  Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron