Rybostan Biała Przmsza 023

Forum na temat Białej Przemszy: przyroda, wędkarstwo, ryby, Stowarzyszenie Przyjaciół Białej Przemszy. Zapraszamy do dyskusji!
stichxx

Re: Rybostan Biała Przmsza 023

Postautor: stichxx » 13 kwie 2017, 20:20

Paweł jak to prawda co piszesz to jakaś masakra.....
Byłem w zeszłym roku jesienią na górnym odcinku widziałem kilka rybek nie dużych.
Lipienie i pstrągi....ale to co piszesz ...
Czy ktoś coś wie w tym temacie ???

Awatar użytkownika
grzegorz pientek pietka

Postautor: grzegorz pientek pietka » 18 kwie 2017, 19:56

Paweł, należy Ci się odpowiedź. I nie będzie ona dotyczyła kto, gdzie i kiedy spustoszył ten odcinek rzeki, bo tego nie wiem.
Fakty są takie że ryb jeszcze na początku sezonu 2015 było zatrzęsienie i można było pokazywać i łowić do bólu! Była progresja i sam zadawałem sobie pytanie czy może być jeszcze lepiej.
Od wielu lat oprócz subiektywnych obserwacji ryb (które raz lepiej raz gorzej widać) najważniejszą obserwacją jest ilość gniazd tarłowych. Myślę tu o odcinku od kładki na Tarnówce koło myśliwego w górę do Cieślina. Tam jesienią gromadziły się setki pstrągów. Ryby na tym odcinku rok do roku odkopywały żwir i usypywały zawsze jak pamiętam ok. 40-50 gniazd. I to jest najlepszy fakt świadczący o ilości pstrągów. Jesienią 2015 tych gniazd, gniazdeczek było że na palcach jednej ręki policzyłem.
Koniec kropka ryby wywiało i pstrągi i lipienie!
Umiemy zrobić, nie umiemy utrzymać! Zresztą nie tylko tego odcinka ale i innych dobrych inicjatyw. Takich przykładów jest więcej. Zawsze znajdzie się ktoś kto uważa że wie i umi lepiej, a lepsze jest wrogiem dobrego.
Odkąd naszą Społeczną Straż Rybacką przy SPBP wchłonął Okręg, to jest przykład niekompetencji i nieskuteczności. Choć z drugiej strony gdy nie ma komu to i sam Krzysiek nie poradziłby!
Utrzymanie, kontrola, prewencja to też kosztuje w dodatku na to też trzeba mieć jakiś pomysł i nie może on wychodzić z Katowic, bo oni tam takiech rzeczy, tematów nie czują.
Przykro mi o tym Tobie pisać, bo choć nie wędkujący miałeś swój udział (również finansowy) większy od większości wędkarzy.
pozdrawiam

pstrag

Postautor: pstrag » 06 sie 2017, 13:19

Trzy ładne okonie Sosnowiec Maczki przy ujściu Kanału Szczakowskiego.

Awatar użytkownika
drazewski

Postautor: drazewski » 06 sie 2017, 20:56

:) Faktycznie ja też kilka małych okoni złowiłem, będąc ostatnio już na odcinku sosnowieckim. Ponadto widziałem sporo drobnego klenia goniącego za przynętami.

Wróć do „Ogólnodostępne”