Rejestr działa dalej

W czasie poprzednich dwóch sezonów wędkarskich uruchomiliśmy specjalną aplikację dla wędkarzy łowiących na wodach rzeki Białej Przemszy i dopływach. Celem aplikacji było i dalej jest zbieranie informacji na temat populacji ryb żyjących i łowionych w zlewni Białej Przemszy. W ciągu minionych dwóch sezonów zebraliśmy sporo danych oraz wiele wspaniałych zdjęć za które bardzo dziękujemy.

Nasze stowarzyszenie kończy swoją działalność. Od września ubiegłego roku znajdujemy się w stanie likwidacji. Do podjęcia takiej decyzji zmusiła nas niewystarczająca do dalszego prowadzenia działalności liczba członków. Postanowiliśmy jednak, że zarówno aplikacji jak i przede wszystkim strona internetowa będą istniały dalej. Przynajmniej przez jakiś czas. Aplikacja do rejestracji połowów ryb będzie działała w tym roku, co dalej – tego nie wiemy. Wszystko zależy od tego czy będą osoby chętne do jej utrzymania ale także, a może przede wszystkim, od tego czy wędkarze łowiący na Białej Przemszy będą z niej chcieli korzystać. Co do samej strony to także nie mamy sprecyzowanych planów, jednakże chcielibyśmy aby dalej istniała, ale w mocno zmienionej formule. O pomysłach na nową wersję strony https://bialaprzemsza.pl będziemy z pewnością jeszcze pisali, ale już teraz zapraszamy do kontaktu osoby, które byłyby zainteresowane współtworzeniem nowej witryny.

 

W związku ze zmianami, które musieliśmy ostatnio wykonać na naszym serwerze, aplikacja Ryby Przemszy  może nie do końca działać poprawnie. Jeżeli widzisz że część ikon nie wyświetla się poprawnie oraz że nie ma danych statystycznych za ubiegły rok to znaczy że masz problem z pobraniem najnowszej wersji aplikacji. W związku z tym radzimy usunąć z telefonu istniejącą a następnie zainstalować aplikację na nowo, poprzez wejście na stronę: https://bialaprzemsza.pl/ryby. Być może konieczne będzie również wyczyszczenie pamięci przeglądarki.

W przypadku problemów z aplikacją zainstalowaną w telefonie zalecamy korzystać z przeglądarki internetowej.

Ryby Przemszy

Nasza  aplikacja do rejestracji połowów została wykorzystana przez ponad 50 osób, a drugie tyle zarejstrowało się i chętnie przegląda wyniki połowów. Zgłoszonych zostało 950 złowionych ryb  z czego 918 to pstrągi potokowe! Zdecydowana większość pstrągów, bo ok. 70% pochodziła z odcinka No Kill pomiędzy Okradzionowem a Sławkowem. Jest to niesamowity wynik, który tylko potwierdza że odcinek ten ma ogromne znaczenie dla ichtiofauny całej zlewni i bezwzględnie powinien w dalszym ciągu pozostać odcinkiem bez możliwości zabierania ryb.

 

Dziękując za korzystanie z aplikacji ponownie zachęcamy do dalszego zgłaszania połowów, ale także do dzielenia się wrażeniami, informacjami na temat jakości wody i innymi obserwacjami.

 

Udostępnij