Trash chellenge

Tegoroczna akcja #trashchellenge została zapoczątkowana oddolnie, a w jej rozpowszechnieniu pomogły media społecznościowe. W ramach tej akcji sprzątano również nad Białą Przemszą.

Tragiczna jakość osadów

Raport Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach nie pozostawia złudzeń. Jakość wody, oraz również osadów dennych, nie zmienia się w Białej Przemszy od lat. Zawartość metali ciężkich w osadzie jest na wciąż bardzo wysokim poziomie. Raport WIOŚ opisujący stan środowiska […]

Czy Biała Przemsza skorzysta na popularności

Zainteresowanie naszą rzeką wzrasta z roku na rok. Park Linearny, Trójkąt Trzech Cesarzy, nowe przystanie kajakowe – to główne tematy które przewijają się w lokalnej prasie.

Czarna Hańcza Rzeką Roku 2016

Czarna Hańcza zwyciężyła w internetowym konkursie na Rzekę Roku 2016 Klubu Gaja. Ta piękna rzeka, której źródła wypływają w otulinie Suwalskiego Parku Krajobrazowego, oczarowała ogromną cześć głosujących internautów, którzy oddali na nią ponad 5000 głosów. Biała Przemsza na miejscu siódmym.

Biała Przemsza w TVP Katowice

O Białej Przemszy i stowarzyszeniu mogliśmy już przeczytać w lokalnej prasie czy też usłyszeć reportaż w Radiu Katowice. Teraz przyszedł czas na relację w telewizji. W miniony wtorek (12 lipca) na antenie TVP Katowice wyemitowany został program Ekosonda poświęcony Białej Przemszy.

O Pstrągach i Białej Przemszy w Radiu Katowice

…czyli jak to wytłumaczyć dzieciom 🙂

Nie bądź obojętny! Reaguj!

W ostatnim czasie otrzymujemy liczne zgłoszenia opisujące przypadki dewastacji środowiska naturalnego w zlewni Białej Przemszy. Dostajemy informacje głównie na temat zanieczyszczenia wód i wycinania drzew. Oczywiście większość ze spraw przekazujemy natychmiast do odpowiednich instytucji, które z urzędu zajmują się ochroną środowiska. I choć mamy już w tej kwestii pewne doświadczenie to jednak zachęcamy wszystkich bezpośrednich świadków zagrożeń i szkód w środowisku do samodzielnych interwencji.

Łupanie na Łupawie – historia spisana subiektywnie

Wyjazd zaplanowaliśmy jeszcze w grudniu ub.roku, czerwiec to odliczanie dni w kalendarzu. 23 czerwca start, wesoły autobus wyruszył z Olkusza. Nie powiem, podróż upłynęła szybko, nawet można by rzec, zbyt szybko, stanowiła wartość samą w sobie. Brzuchy od śmiechu bolały.