Wędkarzu, pomóż nam zbierać informacje o rybach.

Początek sezonu połowu pstrąga na wodach dorzecza Białej Przemszy już wkrótce. Od kilku lat sytuacja z rybami nad naszą rzeką nie wygląda najlepiej. Wiele osób skarży się na brak ryb, inni narzekają na ich wielkość. W artykule który opublikowaliśmy kilka dni temu (Biała Przemsza w rejestrach połowów),  można znaleźć potwierdzenie tego stanu rzeczy. Widać też że sytuacja nie jest jeszcze tragiczna. Z całą pewności jednak jest gorzej, a na niektórych odcinkach czy ciekach dużo gorzej.

Już od pewnego czasu chodził nam po głowie pomysł, aby skorzystać z pomocy i wiedzy wędkarzy na temat faktycznego stanu ichtiofauny w dorzeczu. Naszym zdaniem najlepsze nawet odłowy kontrolne nie pokażą nam tego co mogą pokazać dane zebrane od sporej grupy wędkarzy w dłuższym okresie czasu.  Szczególnie że dotychczasowe odłowy prowadzone przez PZW kończyły się często brakiem odławianych ryb. Również informacje zawarte w podsumowaniach oficjalnych rejestrów połowów są bardzo płytkie, nie dając szerszego obrazu stanu ichtiofauny.

W tym roku udało się nasze plany przekuć w konkret i przygotowaliśmy dla wędkarzy łowiących na wodach dorzecza Białej Przemszy aplikację służącą do szczegółowej rejestracji połowów i złowionych ryb.  Aplikację można pobrać na telefon poprzez wejście na stronę:

https://bialaprzemsza.pl/ryby

Po wejściu na stronę pokaże się zapytanie o dodanie do ekranu głównego Twojego telefonu. Zdecydowanie polecamy to zrobić. Z aplikacji można korzystać zarówno z telefonu jak i z komputera (jako zwykłą stronę internetową). Po pierwszym wejściu i dodaniu aplikacji do ekranu głównego swojego telefonu prosimy o zarejestrowanie się. W celu rejestracji wymagany jest tylko adres e-mail i hasło.

 

Po zarejestrowaniu, uzyskuje się dostęp do panelu gdzie możemy rejestrować złowione ryby, zarówno te wypuszczone jak i te zabrane z łowiska, lub też rejestrować połowy, podczas których nie złowiono w ogóle ryb.

 

 

Podczas dodawania połowu wymagane jest podanie: daty i miejsca połowu, metody, gatunku ryby i jej długości. Chociaż w tytule aplikacji brzmi „Rejestr połowów na Białej Przemszy” to prosimy wędkarzy o rejestrowanie połowów na wszystkich wodach dorzecza Białej Przemszy ( a więc także Sztole i Kanale Szczakowskim).

 

 

Po dodaniu złowionej ryby pojawi się ona w zakładce „Twoje złowione ryby”, gdzie po kliknięciu na wybraną rybę przejdziemy do zakładki z widokiem szczegółowym.

 

 

 

Na chwilę obecną nie ma możliwości edytowania wpisu, w przypadku chęci zmiany należy usunąć rybę i dodać ją od nowa (pracujemy nad tym). Do każdej ryby można dodać jedno zdjęcie.

Prace nad aplikacją ciągle trwają i w dalszym ciągu staramy się ją poprawiać. Pojawi się też kilka nowych zakładek, m.in. będzie to zakładka z do najnowszych artykułów z naszej strony a także możliwość kontaktu z nami poprzez odpowiedni formularz. Czekamy również na Wasze sugestie co mogłoby się jeszcze znaleźć w takiej aplikacji. Mamy wielką nadzieję że aplikacja przypadnie łowiącym do gustu i będą z niej chętnie korzystać. Mniej więcej w połowie sezonu przedstawimy zestawienie danych uzyskanych z rejestracji połowów przy pomocy naszej aplikacji.

Jako że strona/aplikacja jest w ciągłym rozwoju to może się zdarzyć że pewne rzeczy czy funkcjonalności nie będą działać jak należy. Prosimy o zgłaszanie wszelkich błędów i uwag na nasz adres mailowy: kontakt@bialaprzemsza.pl

 

 

Udostępnij