Lipień w Białej Przemszy

Zapowiadane kilka miesięcy temu zarybienie lipieniem Białej Przemszy stało się faktem. Kilka tysięcy narybku lipienia trafiło dziś do naszej rzeki na odcinku w Sławkowie. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam pozyskać fundusze na ten cel. Dziękujemy tym którzy pomogli nam wygrać w plebiscycie Sławkowska Inicjatywa Ekologicza SŁAW-EKO 2017, konkursie zorganizowanym  przez Urząd Miasta w Sławkowie. Dziękujemy również tym którzy nabyli nasze pamiątkowe woblery z logo SPBP oraz tym, którzy przekazali nam pieniądze poprzez 1% podatku.

Tegoroczne zarybienie jest drugim z rzędu zarybieniem tego odcinka rzeki lipieniem, chociaż należy dodać że w ubiegłym roku wpuściliśmy zdecydowanie mniej tych ryb.

Mamy nadzieję że to jednak nie koniec. Już teraz informujemy, że nie wszystkie „lipieniowe” środki zostały spożytkowane. Część z nich zostanie przeznaczone na przyszłoroczne zarybienia. W dalszym ciągu dostępne są jeszcze na allegro woblery pstrągowe z logo SPBP. Każdy wobler to dodatkowe 3-4 lipienie już na następny sezon.

 

Udostępnij