V Puchar Przyjaciół Białej Przemszy – TAK BYŁO!

W niedzielę 25 maja 2014

już po raz piąty do Sławkowa przybyła pokaźna grupa przyjaciół Białej Przemszy, żeby wziąć udział w święcie rzeki, jakim są zawody organizowane przez nasze stowarzyszenie. Impreza, która z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę gości, z coraz odleglejszych miejsc Polski i nie tylko, w tym roku była pod wieloma względami wyjątkowa.

Na listę startową wpisało się 64 zawodników,

którzy stanęli do rywalizacji o Puchar Przyjaciół Białej Przemszy w kategorii „Spinning” i „Mucha” oraz o Puchar Burmistrza Miasta Sławkowa Bronisława Goraja w kategori „Ryba Zawodów”. Na otwarcie tradycyjnie przekazaliśmy wszystkim garść najświeższych informacji o działaniach na rzecz rzeki. Regulamin zawodów niezmiennie zakładał rywalizację na „żywej rybie” i sędziowanie na zasadzie towarzyskiej, czyli złowienie punktowanej ryby w karcie startowej potwierdzał kolega, który pomagał również zrobić zdjęcie okazu z miarką.

Punktualnie o 7:30

zawodnicy rozeszli i rozjechali się wzdłuż rzeki w poszukiwaniu najlepszych miejsc. Wyjątkowo, pomimo że kilkadziesiąt osób właśnie poszło na ryby, na miejscu zbiórki wcale nie zrobiło się pusto. V Puchar Przyjaciół Białej Przemszy zaczął być festynem, świętem rzeki, gdzie zawody są jednym z jego atrakcji. Sławkowski stadion cały czas pulsował życiem, rozmowami o rzece, rybach, wędkarstwie, m.in. z Panem Konradem Ciurą wiceprezesem ZO PZW w Katowicach ds. zagospodarowania, który zaszczycił nas swoja obecnością. Ale nie tylko… Dzięki firmom Dragon i Harius powstały stoiska wystawowe, gdzie każdy mógł obejrzeć, dotknąć i przetestować różnorodne zestawy sprzętu spinningowego i muchowego.

Puchar Przyjaciół Białej Przemsz
Puchar Przyjaciół Białej Przemsz

Południe to powroty z tarczą i na tarczy,

to emocje po nieoficjalnych doniesieniach, kto co złowił, a komu poszedł z woblerem… To także zapach grila, smak grochówki, orzeźwienie piwkiem, gwar rozmów oraz konkursy dodatkowe. Nagrodę specjalną w postaci Skarpetek Prezesa, można było wygrać w konkursie rzutu kołowrotkiem na odległość. „Zakręcony konkurs” to bój krętaczy o najładniejszą muchę. Dla snajperów był przygotowany konkurs rzutowy na odległość, jak również do celu. Piotrek Maj vel „Majowy” zainicjował zbiórkę funduszy na wędkarską wiatę – wystawił na sprzedaż zestawy uwiązanych przez siebie strimerów. Uczestników okrążył także kapelusz, którego zawartość wspomoże zakup małych lipieni.

O godzinie 15-tej

przyszedł czas ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Warunki, czyli woda lekko podniesiona i zabarwiona przez obfite burze poprzedniego dnia, nie były łatwe. Wyniki pokazały, że spiningiści mieli łatwiej i łowili więcej ryb, ale i muszkarze pokazali klasę. Wspólnie z Burmistrzem Sławkowa Bronisławem Gorajem nagrodziliśmy pucharami zwycięzców. Dzięki hojnym sponsorom nie zabrakło wartościowych nagród rzeczowych dla  najlepszych zawodników, ale tez dla tych, którzy w szczególny sposób wpisali się w atmosferę V Pucharu Przyjaciół Białej Przemszy

Puchar Przyjaciół Białej Przemsz
Puchar Przyjaciół Białej Przemsz
Puchar Przyjaciół Białej Przemsz

 

Wyniki i nagrody V Pucharu Przyjaciół Białej Przemszy (kliknij aby zobaczyć szczegóły):

Spinning

1 miejsce i Puchar Przyjaciół Białej Przemszy  – Marcin Grzyb, 5 pstrągów
2 miejsce – Paweł Mochocki, 5 pstrągów
3 miejsce – Tomek Koranowski, 4 pstrągi

Mucha

1 miejsce i Puchar Przyjaciół  Białej Przemszy – Bronek Nocoń, 3 pstragi
2 miejsce – Staszek Pomykała, 2 pstrągi
3 miejsce – Witek Nocoń, 1 pstrąg (ale za to największy)

Ryba Zawodów

Puchar Burmistrza Miasta Sławkowa Bronisława Goraja „Ryba Zawodów” – Witek Nocoń, pstrąg 42cm.

Pozostałe nagrody i wyróżnienia

Najdalej kołowrotkiem prezesa cisnął – Paweł Mochocki
„Zakręcony konkurs” wygrał – Andrzej Kozendra
Wyróżnienie dla najmłodszego zawodnika V Pucharu – Mirek Wnuk.
Wyróżnienie dla najbardziej aktywnej dziewczyny na zawodach – Iga Kowalska.
Wyróżnienie dla największego pechowca zawodów – Marcin Lekston.
Wyróżnienie dla zawodnika, który przebył do nas najdłuższą drogę – Johan Hedin ze Sztokholmu.

Wszystkim uczestnikom Piątego Pucharu Przyjaciół Białej Przemszy chciałbym serdecznie podziękować za przybycie, za udział, za atmosferę, którą stworzyliście, za wszystko. Dziękuję darczyńcom za datki do kapelusza oraz za rzeczy, które przekazane zostały na aukcje – te rozpoczniemy po wakacjach i już dzisiaj na nie zapraszamy.

Szczególne podziękowania dla sponsorów i partnerów V PPBP:

Bronisław Goraj – Burmistrz Miasta Sławkowa
Janusz Mróz – Rzecznik Prasowy UM Sławków
JAXON
FISHING-MART
DRAGON
SZTUKA ŁOWIENIA
SKLEP SALAR
SKLEP GŁOWATKA
PRZEWODNICY WĘDKARSCY
HARIUS
Piotr Maj „Majowy”
ZO PZW Katowice

Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród część z uczestników udała się w niejednokrotnie daleką drogę powrotną. Pozostali kontynuowali zabawę i biesiadowali jeszcze długo, długo…
A my już teraz zapraszamy za rok na VI Puchar Przyjaciół Białej Przemszy. Do zobaczenia!

Puchar Przyjaciół Białej Przemszy
Puchar Przyjaciół Białej Przemszy
Puchar Przyjaciół Białej Przemszy
Udostępnij